Wyroby z owczej skóry doceniane są na całym świecie. Głównie za sprawą właściwości leczniczych, hipoalergicznych, neutralizację szkodliwych substancji, a także zapobieganie kurzom i roztoczom. Dywany z owczej skóry, narzuty, akcesoria i dekoracje są również stylowym dodatkiem. Nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, wykorzystywane są często w sypialniach, pokojach dziennych oraz dziecięcych.


Jasna Finlandia

Jednym z głównych krajów, który często wykorzystuje dekoracje z owczej skóry w architekturze wnętrz jest Finlandia. Surowy klimat, niskie temperatury, wymagająca natura i nieliczne promienie słońca wydobywające się zza szarych chmur sprawiły, że Finowie zaczęli tworzyć swoje wnętrza w jaśniejszych barwach, zostawiając wiele otwartych przestrzeni, minimalizując ilość zbędnych dodatków, stawiając przede wszystkim na praktyczność i funkcjonalność.

Nowoczesność

Gdybyśmy mieli określić styl fiński jednym słowem byłby to: minimalizm. Podstawowym kolorem jest biel. Fińskie aranżacje wyróżnia kontrastowe zestawienie jasnych tonacji z ciemnym brązem, grafitem lub czernią oraz geometryczne formy widoczne zazwyczaj w dodatkach. Nowoczesność i design – z tym dziś przede wszystkim kojarzymy ten północny styl.

Naturalność

Finowie lubują się także w naturalnych i trwałych materiałach takich jak drewno…oraz skóra owcza. Biała, miękka skóra idealnie kontrastuje z ciemną podłogą, wnętrze jest bardziej ciepłe i przytulne. Kolejnym dodatkiem, który Finowie cenią są roślinne i zwierzęce ornamentyki oraz geometryczne formy. Także skóra owcza ma tutaj niejednoznaczne zastosowanie. Zdarza się, że w jednym pomieszczeniu mamy skóry owcze o różnych krojach i kolorach znajdujące się na podłodze, sofie, fotelu.

Sklepy stacjonarne: