Dekorowanie domu to przedsięwzięcie, które z jednej strony wyzwala pokłady kreatywności, a z drugiej - wymaga pewnej powściągliwości. Ozdoby powinny pasować do całości wnętrza. Nie oznacza to jednak, że muszą być sztampowe i nudne. Mogą być one wyjątkowe i ciekawe - jak na przykład... modne dekoracyjne barany!

Drewno i naturalna skóra

baran dekoracyjny

Ozdoba ta to tak naprawdę wykonana z drewna rzeźba, powleczona naturalną, puszystą i niezwykle miłą w dotyku owczą skórą. Moda na barany dekoracyjne rozpropagowała się dzięki twórczości ludowych artystów, m.in. z rejonu Podhala. Figury są wyrzeźbione w prawdziwym, świerkowym drewnie, pomalowanym na różne kolory. Również znajdująca się na nich owcza skóra jest dostępna w różnych barwach - od białej, poprzez brązową, aż do czerni. Dzięki temu każdy może znaleźć taką rzeźbę, która będzie współgrała kolorystycznie z innymi elementami w mieszkaniu, na przykład z umeblowaniem.

Skóra owcza w aranżacji wnętrz

ręcznie rzeźbione barany

Figura taka może stanowić niebanalną ozdobę salonu czy pokoju gościnnego, cieszącą oczy zarówno gospodarzy, jak i odwiedzających. Każdy będzie chciał przyjrzeć mu się z bliska i pogłaskać, zatopiwszy dłoń w przyjemnym, delikatnym futrze. Ze względu na swój rozmiar, rzeźba może pełnić także rolę stołka. Dekoracja ta sprawdzi się zwłaszcza w ciepłych i przytulnych wnętrzach, urządzonych w rustykalnym stylu - z dużą ilością drewna. W okresie świątecznym szyję barana warto przyozdobić ciekawym, kolorowym dzwoneczkiem lub szklaną bombką! A na Wielkanoc baranek może dzierżyć na szyi zawieszoną na sznureczku drewnianą, barwną pisankę.

Naturalne skóry dla najmłodszych

ręcznie rzeźbiony baran na biegunach

Dzieciaki na pewno będą miały masę frajdy, siedząc na grzbiecie takiego barana. Miękkie futro zapewni im wygodę. Z myślą o dzieciach przygotowana została wersja tej ozdoby, która zamiast na czterech nogach, ustawiona jest na dwóch płozach. Dzięki temu baran pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale i zabawkową. Kilkulatki mogą traktować go jak konika na biegunach - zabawkę, która od wielu pokoleń cieszyła najmłodszych. Warto i dziś pokazać dzieciom urok dawnych zabawek.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą baranów dekoracyjnych - kliknij lub odwiedzenia naszego sklepu online Skór-pol sklep.

Sklepy stacjonarne: